Makine çevirisi gelişti ve bu elbette Internetin çok dilli dünyası için iyi bir haber. En çok bilinen ürünlerden bazıları çoktandır Internette mevcut, denemeniz için sizi bekliyorlar. TranslateNow! kullanarak tek bir pencereden 38'in üzerinde dil için hazırlanmış en iyi sistemlerin 28'ine erişebilirsiniz.
Otomatik çeviriden iyi çeviri beklemeyin: Makine çevirisi mükemmel değildir, insan çevirisi ile kesinlikle boy ölçüşemez, ölçüşemeyecektir.
Fakat herkes çeviri yapma olanağına sahip değil ve bazen hatalı da olsa çeviriler işe yarayabilyor. Genel olarak MT ürünlerinin Internette sağladığı ücretsiz çeviri hizmeti karakter açısından sınırlıdır.

Sadece şu 3 çok kolay adımı takip edin:

1) Çeviriyi hangi dilden yapacaksanız o dili seçin (kaynak dil)

2) Erek dili seçin. Translate Now! yaptığınız seçime göre en uygun makine çevirisi olanaklarını size sunacaktır.

3) Listeden bir ürün (Mak. çev. sistemi) seçin metin girin veya kopyala-yapıştır yoluyla hazır bir metin girin ve "Git"e tıklayın !

Çeviri işlemi tamalanınca sonuç sağ tarafta görüntülenecektir. Başka bir metinle tekrar deneyebilirsiniz veya başka bir sistem kullanarak sonuçları karşılaştırabilirsiniz. Metninizi başka bir programla da kolayca çevirebilirsiniz! Sadece "Sonraki" seçeneğine tıklayın ve Translate Now! metninizi listedeki başka bir çeviri sistemine yönlendirecektir.

İkona tıklayarak seçtiğiniz sistem hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bazı sistemlerin çevrilebilir karakterler konusunda sınırlı olduğunu unutmayın.

Ve sonuçtan memnun kalırsanız, Translate'e tercihlerinizi hatırlamasını söyleyin. Böylece bir dahaki kullanımda herşeyi bıraktığınız gibi bulabileceksiniz. İkona tıklayın ve sonraki kullanımda sadece metninizi girerek "GİT"e tıklayın!

Bu sayfa Türkçe'ye AYDIN BAYRAM (aydinbayram1981@yahoo.com) tarafından çevrilmiştir.

 

Bu sitenin link verdiği on-line kaynaklar telif hakkına sahiptir. Saygıdeğer site sahiplerinin telif hakkına uymalısınız. Lütfen bu sitenin içeriği ile ilgili kullanım şartlarnı 'ı da okuyun. Teşekkürler.


©2000-2002 foreignword.com