Maszynowe tłumaczenie osiągneło wysoki standard technologiczny i ułatwia porozumiewanie się w wielojęzycznym świecie internetowym. Kilka najlepszych produktów jest już dostępnych w sieci. TranslateNow! to łatwy dostep do 28 najlepszych systemów tłumaczących ponad 38 jezykow obcych.
Nie można jednak oczekiwać, że automatyczne tłumaczenie będzie miało taką samą jakośc jak to, wykonane przez profesjonalnego tłumacza. Maszyny wciąż nie dorównują człowiekowi.
Translatory (tłumaczace nawet z błędami) mogą okazać się pomocne dla wielu osób, bowiem nie każdy potrafi dobrze tłumaczyć. Bezpłatne serwisy z automatycznymi translatorami umożliwiają przetłumaczenie ograniczonej długosci tekstu.

Obsługa tego narzędzia nie jest trudna:

1) Wybierz język, z którego chcesz tłumaczyć (język źródłowy).

2) Wybierz język docelowy, a Translate Now! zaproponuje wszystkie dostępne translatory odpowiednio do wybranych kategorii.

3) Wybierz translator z listy, wpisz tekst lub przenieś tekst, używając funkcji "wytnij" i "wklej" i kliknij na "Start".

Gotowe tłumaczenie zostanie wyświetlone po prawej stronie. Jeśli chcesz porównać tłumaczenie wybranego translatora z alternatywnym tłumaczeniem innych translatorow kliknij na "Następny", a Translate Now! wyśle twoj tekst do następnego systemu tłumaczącego z listy.

Klikając na ikonkę dowiesz się więcej na temat wybranego translatora.

Uwaga, niektóre tranaslatory wyznaczają limit wpisanych zdań do przetłumaczenia.

Jeśli jesteś zadowolony z wyników, zapisz wybrane kategorie w TranslateNow!, aby następnym razem pojawiły się automatycznie. Kliknij na ikonkę , a po ponownym uruchomieniu programu wpisz tekst i kliknij na "Start".

Tłumaczenie na język polski wykonała ANNA PAJĄK (translation3@gmx.at).

 

Zasoby online, do których ta strona umożliwia dostęp, są chronione prawami autorskimi. Prosimy o przestrzeganie punktów praw autorskich opublikowanych przez właścicieli na poszczególnych stronach oraz o zapoznanie się z naszym zastrzeżeniem dotyczącym informacji znajdujących się tej stronie. Dziękujemy.


©2000-2003 foreignword.com